Jeżeli jesteś zainteresowany najmem, zostaw nam kontakt do siebie. Warunki najmu znajdziesz poniżej.

Najemcy mogą się ubiegać o dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start. Taka dopłata jest przyznawana co roku (ponieważ Twoja sytuacja materialna może się zmienić). Maksymalnie możesz z niej korzystać przez 15 lat. Wysokość dopłat jest różna, ponieważ zależy od indywidualnej sytuacji każdego najemcy. Kwota dopłat jest odejmowana od czynszu i widnieje na fakturze.

ILE KOSZTUJE NAJEM?

Czynsz najmu, czyli opłata za korzystanie z lokalu. Średnia stawka wynosi 29,4 zł/mkw.

Twoje indywidualne rachunki za: ogrzewanie, dostawy energii, wody oraz odbiór ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych. W każdym mieszkaniu są liczniki. Płacisz tylko za to, co sam zużyjesz.

Opłata eksploatacyjna6,25 zł / mkw. (utrzymanie części wspólnych, ich konserwacja i naprawa), której składowe opisaliśmy poniżej.

KOSZTY EKSPLOATACJI OBEJMUJĄ M.IN.:

  • Oświetlenie chodników, parkingów, klatek schodowych
  • Ogrzewanie klatek schodowych
  • Utrzymanie zieleni
  • Sprzątanie, odśnieżanie
  • Usuwanie awarii w częściach wspólnych, ryczałt na remonty, przeglądy ogólnobudowlane
  • Przeglądy gwarancyjne
  • Przeglądy techniczne mieszkań
  • Instalacja urządzeń – zgodnie z aktualnymi przepisami
  • Koszty zarządu nieruchomością wspólną

ILE PIENIĘDZY NA START?

Kaucja

Proponujemy dwie opcje kaucji: niższą (2-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dn. 10.10.2002r. o minimalnym wynagrodzeniu, ale nie więcej niż 3-krotność czynszu) lub wyższą (4-krotność minimalnego wynagrodzenia, ale nie więcej niż 6-krotność czynszu). Kaucję wpłacasz w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy.

Pierwszy czynsz

Czynsz naliczany jest od dnia, w którym odebrałeś klucze. Pierwszą fakturę otrzymasz z końcem miesiąca, a kolejne wystawiamy pierwszego dnia każdego miesiąca.

Meble

Nasze mieszkania są już wykończone: z podłogami, glazurą, terakotą, białym montażem w łazience, drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Ściany są pomalowane na biało. Po Twojej stronie jest zakup mebli (w tym kuchennych) oraz sprzętu RTV/AGD. Kupisz je wtedy, kiedy będziesz mógł.

CZĘSTE PYTANIA

Czy inwestycja w Mińsku Mazowieckim jest przeznaczona do opcji Dojścia do Własności?

Możliwość oferowania umów najmu instytucjonalnego z DDW jest uzależnione od decyzji inwestora i zarządzającego Funduszem Mieszkań dla Rozwoju. Dotychczasowe decyzje dla Mińska Mazowieckiego zakładają, że opcja DDW nie będzie dostępna w tym projekcie.

Czy nadal będę mógł mieszkać z dziećmi, kiedy osiągną pełnoletniość?

Jak najbardziej. Do umowy najmu, którą już podpisałeś, aneksem dopiszemy Twoje dziecko. Koniecznie też będziesz musiał udać się do notariusza, aby sporządzić oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Wybierając rekomendowaną przez nas kancelarię nie będziesz obciążony żadnymi kosztami.

Czy mieszkające ze mną dziecko, po osiągnięciu pełnoletności, będzie musiało przejść badanie zdolności czynszowej?

Badanie zdolności czynszowej nie obejmuje osób dotychczas zamieszkujących i kontynuujących pobyt w lokalu. Zatem nie będziemy analizować zdolności finansowej Twojego dziecka.

Kto pokryje koszt aktu notarialnego?

Koszty sporządzenia aktu, czyli oświadczenia o poddaniu się egzekucji wraz z wypisami dla każdej ze stron, opłacimy w całości jeżeli będzie miało to miejsce w kancelarii przez nas rekomendowanej. W przeciwnym wypadku powyższa opłata obciąża Ciebie.

Czy po śmierci najemcy, najem może być kontynuowany przez jego pełnoletnie dziecko?

Tak, ale w tym przypadku dziecko będzie musiało pozytywnie przejść weryfikację zdolności czynszowej.

Jeśli najemcy przysługuje prawo własności nieruchomości (działki) budowlanej, może zawrzeć umowę najmu?

Tak, właściciel działki budowlanej może zawrzeć umowę najmu. Przepisy nie zawierają żadnych ograniczeń dla właścicieli nieruchomości gruntowych.

Już po podpisaniu umowy najmu odziedziczyłem inne mieszkanie. Czy nadal mogę być najemcą?

Nabycie innego lokalu mieszkalnego w okresie obowiązywania umowy najmu nie jest przeszkodą w kontynuowaniu tej umowy.

Podpisałem umowę najmu a potem zdecydowałem się wyjechać za granicę. Nie chcę, aby mieszkanie stało puste. Czy mogę je podnająć osobie trzeciej?

Nie. Nie wolno podnajmować mieszkania osobie trzeciej. Napisz do nas wniosek, w którym przedstawisz swoją sytuację. Każdy taki przypadek rozpatrzymy indywidualnie.

Po kilku latach od podpisania umowy postanowiłem zrezygnować z najmu. Czy otrzymam zwrot pieniędzy zainwestowanych w wykończenie mieszkania?

Najemcy mają różny gust i różne potrzeby; dlatego może się zdarzyć, że Twój wkład (pracy i pieniędzy) obniżył szanse na wynajęcie tego lokalu kolejnej osobie. Wówczas możemy usunąć ulepszenia, które zrobiłeś w mieszkaniu, przywracając lokal do stanu pierwotnego. Odbędzie się to na Twój koszt. Natomiast jeżeli będziemy chcieli zatrzymać te ulepszenia, zwrócimy Ci za nie pieniądze. Obliczając wartość ulepszeń, weźmiemy pod uwagę ich stan (stopień zużycia) na dzień opuszczenia lokalu.

W mojej umowie jest zapis o waloryzacji czynszu. Czy to oznacza ciągłe podwyżki?

Stosujemy zapisy o waloryzacji, gdyż zabezpiecza on obie strony. W Twoim przypadku chroni Cię przed niespodziewanymi podwyżkami, gdyż te kwestie są regulowane ustawą. Czynsz może wzrosnąć lub spaść tylko i wyłącznie w oparciu o wskaźnik inflacji, a ten jest ogłaszany raz do roku. Dlatego ewentualne zmiany w wysokości czynszu będą raz w roku i tylko o wartość wskaźnika inflacji. Pamiętaj, że kaucja podlega tym samym regułom i także jest waloryzowana.