Pierwsi najemcy już z kluczami do mieszkań!

 W Mińsku Mazowieckim dobiegła końca budowa 138 mieszkań przy ul. Klonowej. Pierwsi najemcy już odebrali klucze. Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości.

Dwa 4-piętrowe budynki, 138 mieszkań, głównie 2- i 3-pokojowych, garaże podziemne, duży plac zabaw – to inwestycja w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej. Osiedle znajduje się zaledwie 750 metrów od stacji, z której pociągiem można dojechać do warszawskiego centrum już w 30 minut. W bliskim otoczeniu inwestycji znajduje się pełna infrastruktura – żłobek, przedszkole, szkoła, sklepy spożywcze.

Inwestycja powstała we współpracy z lokalnym deweloperem. Zdecydowaliśmy się na ten projekt, bo widzimy ogromny potencjał w Mińsku Mazowieckim. To rozwijające się miasto, którego dodatkowym atutem jest sąsiedztwo stolicy. Ludzie, którzy zdecydują się tu zamieszkać, mogą pracować zarówno w Mińsku Mazowieckim, jak i w Warszawie, co daje im dużo możliwości na rozwój kariery zawodowejmówi Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.

 Nabór do mieszkań został przeprowadzony wspólnie z mińskim samorządem. Dzięki temu inwestycja jest objęta dopłatami do czynszu z programu „Mieszkanie na start”. Oznacza to, że 4-osobowa rodzina, która zamieszka w lokalu o powierzchni 60 mkw. będzie mogła liczyć na wsparcie w wysokości 380 zł miesięcznie. Takie dopłaty przyznawane są na 15 lat, ale najemca co roku podlega weryfikacji finansowej. Wspomniana wcześniej rodzina uzyska wsparcie, jeśli jej dochód nie przekroczy 11,3 tys. zł miesięcznie.

Budowa w Mińsku Mazowieckim ruszyła 30 września 2019 roku. To pierwsza inwestycja realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego na Mazowszu. W tym województwie dobiega końca budowa kolejnej inwestycji – 124 mieszkań w Radomiu przy ul. Tytoniowej. Z końcem pierwszego kwartału 2022 roku na osiedle wprowadzą się pierwsi najemcy. Z kolei w stolicy trwa projektowanie ponad 500 mieszkań przy ul. Ratuszowej na warszawskiej Pradze.  W 2022 roku planowane jest złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę dla tego osiedla.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Posiada około 7 tysięcy mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych aglomeracjach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ>>

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mdr.pl